Add new testimonial 

Müzik Yapmayı Anlamak

Buğra Hoca'dan yaklaşık 1.5 aydır ders alıyorum ve rahatlıkla söyleyebilirim ki müzik konusundaki farkındalığım kat kat arttı. Daha öncesinde 2-3 sene farklı hocalardan dersler almıştım ancak hiç birinde bastığım notalara neden bastığımı bilmiyordum. Bir çok rock, metal türündeki şarkıyı ritimde çalabilmeme rağmen kendi kendime nasıl bir şeyler üretebileceğim hakkında en ufak bir fikrim yoktu. Buğra Hoca'nın en beğendiğim özelliği bu, bastığınız notaların neden basıldığınızı, nasıl bir şeyler üretebileceğinizi ve kendi müziğinizi, tarzınızı nasıl ortaya koyabileceğinizi anlıyorsunuz derslerde. Zaten kendisinden teori üzerine eğilmemizi istemiştim. Sağolsun şuana kadar da o şekilde ilerledik, 1.5 ay kadar kısa bir sürede önceden göremediğim bir çok şeyi görebilmeye ve kendi başıma bir şeyler üretebilmeye başladım. Kendisine bir kez daha teşekkür ederim.

3.

Bugra is definitely more than a guitarist. He has a significant amount of musical knowledge which helped me to gain a wide musical vision in my musical journey. We have been working together for more than three years and I still learn new materials from him regularly.

Ders goruslerim

Bugra hocadan yaklasık bir yıldır eğitim alıyorum. Derslere baslamadan once kendimi gitarda ve müzikte ne kadar geliştirebileceğim hakkında bir fikrim yoktu. Derslere basladığımızda ise Bugra hocam önce gitara olan bakış açımı sonra da müziğe olan bakış açımı çok değiştirdi. Bence buradaki en büyük etken de Bugra hocanın çok iyi bir gitarist olmasının yanında çok da iyi bir müzisyen ve eğitmen olması oldu. Gitar konusunda çok sayıda kişiden ders aldım. Bugra abi gibi bir müzisyen ve eğitmenden ders almanın çok özel olduğunu ve kendimi şanslı hissettiğimi rahatça söylebilirim.

Guitar lessons great teacher

Bugra is an amazing teacher and guitarist. He has given loads of tips and tricks on improving and developing my guitar skills and techniques. He has also given me loads of info on how to promote myself as a musician. Highly recommend Bugra for online guitar lessons he’s friendly experienced and a great guy

Görüşlerim ve Teşekkür :)

Gitar çalma serüvenine başlamış ve bir noktada sıkışmış hissettiğim bir anda iyi bir eğitmen arayışına girmiştim. Bu arayışta Buğra hocayı Youtube ve Instagram 'da takip ediyordum. Beraber stüdyoda ders yaptıktan sonra gitar serüvenimiz beraber devam ediyor. Yalın anlatımlı, çözüm odaklı ve eğlenceli geçen dersleri herkese tavsiye ederim. Her zaman güncel ve her modern platformlarda (Patreon,, Guitarconceptstore vs.) var olmaya çalışıyor bu yenilikçiliğini de destekliyorum.

Yerinde Dokunuşlar

Buğra hocadan ders almadan önce bir miktar armoni bilgim vardı. Fakat bu bilgimi klavye üzerine yaymakta problem yaşıyordum. Kendisi ile birlikte çok kısa bir zaman diliminde çalışmamıza rağmen kendimi hiç olmadığı rahat hissediyorum klavye üzerinde. Verdiği ipuçları ve kazandırdığı bakış açısıyla birlikte klavye bakış açım gerçekten çok gelişti. Çok daha iyi sonuçlara...

En iyi gitar hocasi ...

Buğra Hoca gördüğüm en iyi gitar öğretmeni. En sağlam gelişim gösterdiğim gitar hocam oldu.
Buğra hoca, öğrencisini çok iyi analiz eder ve eksiklerini tespit eser. Ayrıca öğretmesini istediği konuyu öğrencisinin mutlaka öğrenmesini sağlar.

Recete

Iki sene boyunca videolardan takip ettim Bugra Hocayi. Bu kisa videolar da bile, müzik teorisiyle verdigi ipuclari sorularima karsilik veriyordu. Ben ise bu süre zarfinda baska muzisyenlerin sarkilarini cikarmaya calisiyordum. Kisacasi senelerdir elimdeki enstrümanla bir seyler üretemiyor, gitar müziginin icinde kaybolmus, dalgali sularinda boguluyordum. Hocamla yaptigimiz daha ilk derste, bu uzun yolculukta dogru kaptani bulduguma emin oldum. Sadece kaptan da degil... Bir doktor misali, ögrencinin seviyesine ve gelisimine bagli olarak, en basta konusulan hedeflere gore, bir sonraki derse kadar hem gereken receteyi yaziyor hem de takibini yapiyor. Ders sonuna kadar kafamdaki tüm soru isaretlerini silmek icin büyük bir enerji sarfediyor Bugra Hoca. Belki de en önemlisi, motivasyonu ve bilgi birikimi Bugra Hocayi daha özel kiliyor. Gitar özelinde ne caldigini bilen, kendi melodilerini gitar armonisiyle uyumlu sekilde dogru yerlerde aramak ve üretmek isteyen bir ögrencisi olarak, Bugra Hocayla calismaktan cok keyif aliyor, böyle harika bir egitmenden ders aldigim icin ve cok degerli bir insanla tanistigim icin kendimi cok sansli hissediyorum.

Doğru Yöntem

Buğra Hoca'yı uzun suredir Instagram ve Youtube'dan takip ediyordum. Bir süredir kendi kendime çalmaya çalışıyordum lakin nereden başlayacağımı bilemiyordum ama buğra hocanın dersleriyle izleyeceğim yol daha netleşti. Kendisi çok bilgili bir hoca ve anlamadığınız bir şey olunca hemen üstüne düşüyor.

Gitar Yolculuğu

Buğra hocanın müzik bilgisi, gitar hakimiyeti, eğitmen olarak tecrübesi çok zengin olduğu kadar tecrübesini öğrencileriyle cömertçe paylaşması ve hangi seviyede olursanız olun gitar yolculuğunuzu keyifli bir deneyime dönüştüren, her an kendini yanınızda hissettiren güvenilir bir yol arkadaşı olması onu çok farklı kılıyor. Bu yolculuğa katılacak olanlar sadece Türkiye’nin sayılı gitar eğitmeninden ders almakla kalmayıp çok değerli bir insanı hayatlarına kazandırmış olacaklar.

Akademik Bilgi ve Amatör Ruh

Buğra ile çalışmaya karar vermemin en büyük sebebi bir müzik ülkesi olan İngiltere'de gitar üzerine akademik eğitim almasıydı. Bunun ile beraber derslerde amatör gitaristleri çok iyi tanıdığını ve anladığını gördüm. Açıkça söyleyebilirim ki amatör seviyede akademik bilgiyi yansıtması çok motive edici. Hem işin ehlinden ders aldığınızı hissediyorsunuz hem de amatör ruhunuzu gösterebiliyorsunuz. Kendini bir üst seviyeye taşımak isteyen tüm gitaristlere öneririm.

Skype Dersi

Buğra Hoca'dan ders almaya başlamadan önce uzun süredir internetten bulduğum kaynaklarla gitar çalışıyordum. Ancak özellikle teori konusundaki bilgim yüzeysel ve parça parçaydı. İki aydır haftada bir ders yapıyoruz. Bu kısa süre içerisinde yaptığımız sıkı çalışmayla müzik teorisi bilgim ve gitar klavyesine hakimiyetim inanılmaz derecede gelişti. Önceden bildiğim şeyler de bir bütün haline gelip daha sistematik, elle tutulur bilgilere dönüştüler.
İşin daha iyi yanı bu bilgiler sadece teoride kalmıyor. Her hafta işlediğiniz konuyla ilgili ödev yapıp yaptığınız ödeve geri bildirim alıyorsunuz, böylece öğrendiğiniz şeyleri pratikte kullanma becerisi de ediniyorsunuz. Ben şahsen ödev olarak yaptığım kayıtları arşivliyorum ve arada bir tekrar dinlemekten keyif alıyorum.
Kendini gitarda geliştirmek isteyen herkes için Buğra Hoca'nın derslerinin ve ders dışı yönlendirmelerinin faydalı olacağına eminim.

Aklınızdaki diğer tüm gitar eğitmenlerini çıkarın.

Türkiye’de böyle bir muazzam gitar eğitmeni ile tanışmak ve kendisinden ders almanın çok büyük bir ayrıcalık olduğunu belirtmek isterim. Yurtdışında bu kadar bilgi birikimine sahip bir eğitmenden ders almayı bırakın, tanışmak bile imkansıza yakındır. Buğra Şişman hocam ile karşılaştıktan sonra aklınızdaki tüm misyon ve vizyon daha belirginleşiyor ve sağlıklı hale geliyor. Eğitim konusunda tüm kararsızlıklar ortadan kalkıyor. Çünkü çok kısa bir süre içinde ihtiyacınız olan herşeyi ortaya çıkarıyor. Ayrıca dersler, çıktılar ve ödevler ile pekiştirme ve takip etme imkanınızı çok kolaylaştırıyor. Şahsım adına kendisine bir kez daha bana vaktini ve emeğini harcadığı için teşekkürlerimi sunuyorum.

Highly Recommended

Bugra has a unique combination of immense knowledge and great teaching skills. During his lessons you dont only learn how to play but also understand why. Therefore his methodology simply enables your freedom and creativity on the guitar. In addition his passion and good personality overall makes the lesson great fun.

Mentörlük

Gitar yada Müzik ile ilgili beklentiniz /hedefiniz belli ise Buğra size bu konu da iyi mentörlük yapacaktır. Ayırca gelişiminiz için sizi iyi motive edeceğinden eminim.

Tavsiye ederim

Buğra hoca ile bir aydan fazla bir süredir ders yapıyoruz. İşini gerçekten severek yapan biri. Kısa bir sürede bana bir çok şey kattı, doğru bildiğim yanlışların farkına varmamı sağladı. Hem teknik hem de armoni olarak kısa sürede gelişmemi sağladı. Ders haricinde de sorularıma ve merak ettiklerime cevap verip ilgilenmekte.

Hayal Edebildiğim Bir Çok Şeyi Onun Sayesinde Artık Yapabiliyorum

Bir çok farklı gitar hocasından ders alıp bu işi istediğim doğrultuda ilerletemeyen birisiyim ama Buğra hocam ile birlikte bu durumun değiştiğini tüm kalbimle söyleyebilirim. Sadece kuru kuru ezbere bişeyler yapmayı değil, yaptığınız işin mantığını da çok iyi idrak ediyorsunuz ve üstüne başka şeyler de katabiliyorsunuz. Buğra hocam Türkiye’nin en iyi gitar çalan gitaristlerinden biri olmasının yanında çok da iyi bir öğretmen. Öğrencilerini çok iyi motive ediyor ve takıldığı yerlerde hiç bıkmadan usanmadan yardımcı oluyor. Bu işi de tabiki eğlenceli bir formatta yapıyor sıkılmak gibi bir şey söz konusu değil. Gitarla daha önceden sadece hayal edebildiğim bir çok şeyi onun sayesinde artık yapabiliyorum ve üstüne daha da koyarak ilerliyorum. Gitara yeni başlayan veya benim gibi başlamış ama çok da ilerleyememiş arkadaşlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. İlk dersi yaptığınızda dediklerimi çok daha iyi anlayacaksınız...

Vizyon

Bir yildir Buğra hocadan ders aliyorum. Bu surede bana kattigi en buyuk sey kesinlikle vizyon oldu. Gitara olan bakis acim oldukca degisti ufkum acildi diyebilirim. Dersler inanilmaz keyifli ve tatmin edici geciyor. Kendi adima konusacak olursam benim eksik oldugum yonleri benden cok daha iyi biliyor ve o dogrultuda dersler isliyoruz ve bu sadece teknikle sinirli degil:) pisman olmayacaginizi dusunuyorum.
Bir yilda Buğra hocanin yardimiyla ben cok yol aldim.

Öğrenme Sürecinizi Çok Hızlandırıyor

Müzik & enstrüman serüveninize çok katkısı olacak bir hoca Buğra. Teknik ve teori bilgisi yüksek bir müzisyen olmak ile birlikte, bu bilgileri öğrencinin seviyesine göre aktarabilme ve motivasyonunuzu yüksek tutabilme noktasında da çok başarılı bir öğretmen. Ego yok, kibir yok, son derece mütevazi ve karakterli bir insan. Dersler ile ilgili döküman, materyal vb. konularda da çok titiz. Klasik ezber metodlarından sıyrılarak işin mantığını aktarabilme yeteneğine sahip ve bu öğrenme sürecinizi çok hızlandırıyor. Çoğunlukla stüdyo derslerinde çalışmak ile birlikte ayrıca skype dersleri de aldım, bu işe gönül veren arkadaşlarımız tercihini Buğra hocadan yana kullanmaktan çekinmesin.

Neden Buğra Şiman?

Skype üzerinden onlarca kişi ders verdiğini iddia ederken kime, nasıl, neden güvenecektim? İkici soru ise sonuçta ders ve süre bazlı bir durum çok yavaş yavaş öğretecek ve zamandan kazanıp daha fazla para almaya çakışacak mı acaba? Halbuki ben para bir yana hızla tıkandığım seviyeden ileriye gitmek istiyordum. Çok dürüst olarak yazıyorum ilk BUĞRA Şişman’ı İnstagram’da kalabalık bir profilinde tanıtılırken gördüm (sponsorlu vs değildi Türkiye’de bu işi eğitimini alarak yapanlar sanırım sıra ile tanıtılıyordu) ama bu bir tanıtım videosuydu yaşadığı yer, stüdyosu, ekipmanı herseyi görülüyordu. Sonra incelemeye başladım. İngilterede Muzik Egitimi almıştı. Daha önemlisi çok önemli isimlerin bire bir öğrencisi olmuş ve egitim almıştı. Yavaş yavaş güven oluşmaya başlamıştı. Bakalım BUĞRA Şişman hoca nasıl ve neler çalıyormuş aşamasına keyifle geçtim. İlk instagramından videolar izlemeye başladım. Hız yerine daha çok melodik ve akademik paylaşımları vardı. Hem klasik, hem rock, hem jazz hersey vardı. Ve sonlara doğru inanılmaz hız Teknikleri içeren videolarınıza görünce tamam dedim. Hocam budur. Bir sonraki aşama mesaj atma aşamasıydı. Biraz ukala denebilir bir şekilde mesaj attım. Ama çok iyi cevaplar verdi ve deneme dersi yapmaya karar verdim. Ondan sonrası mı? İnanın em başta yazdığım kafanızdaki ilk soru olan 100TL bir ders ikilemini ilk 2-3 dakikada bertaraf edeceksiniz. Derslerde akademik bir sistematik içinde gidilmesi, bir program olması, sizi her yönünüz ile tanımaya çalışması ve ona göre ders planlaması yapması, esnek çalışma saatleri sunması, elindeki tüm verileri paylaşması, ödevler verip bunlar üzerinde bir dersten daha değerli up uzun analizler yapması, inanılmaz titiz olması, öğrettiği her neyse yapamıyorsanız mutlaka bir şekilde onu halletmeden savsaklamadan geçirmemesi, sorulacak her müzik teorisi sorusuna inanılmaz derinlikte cevap vermesi, en değerlisi bence soru sorulmasını sevmesi ve bıkmadan usanmadan cevap vermesi, sadece gitar nasıl çalınır degil, ekipmanlar, kayıt, video yapım yaptığı iş ile ilgili her konuda profesyonel olması, en değerlilerinden eğer bir konu örneğin modlar arası geçiş, mod hissiyatı diyelim anlamadıysanız size özel, evet size özel oturup uzun uzun videolar çekip Whatsapptan size atması ve konuyu tam olarak anlamanıza tekrar tekrar geri dönüp videoyu izlemenize olanak sağlaması, herşeyden öte size sonsuz bir güven vermesi ilk başta aklıma gelenler... En azından ertelemeden deneme dersi alın derim. Hele bu korona virüs günlerinde kendinize yapılacağınız en doğru yatırım diye düşünüyorum. Müzikle kalın. PS: bu arada albümlerini yazmayı unuttum onlarıda siz keşfedersiniz.

Etkili

Derslere başlayalı 1 ay kadar oldu. Fakat daha şimiden hocanın ne kadar etkili olduğu ortada. Müziğe, gitara bakış açım değişti adeta. Daha önce de gitar dersi almıştım fakat hocanın tarzı neyse öğrettiği de o oluyor ve onun dışında çok az çıkıyor genelde, fakat Buğra hoca gerek müzik bilgisi gerekse öğrenciye yaklaşım tarzıyla bambaşka. Öğretmek gibi zor bir işi o kadar ilgi çekici ve size uygun ayarlıyor ki bu işi seven biri olarak iyice aşığı hale geliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim.

Teori ve gerçek hayat

Buğra hocanın gitar klavyesi hâkimiyeti ve müzik teorisi yaklaşımı benim şu ana kadar gördüğüm en mantıklı ve pratiğe uygun yöntem.

Başlıkta dediğim gibi, teoriyi doğrudan uygulamaya geçirerek sizi hemen gitar çalmaya ve müzik yapmaya yönlendiriyor.

Review

Gitar geçmişiniz ne olursa olsun gitar çalışınıza katkısı olacak bir hoca.

birebir stüdyo dersi

Yaklaşık 3 yıldır Buğra'dan ders alıyorum, normalde bir süre sonra hoca değiştirmek istersiniz ama kendinizi geliştirmek adına sürekli yeni vizyonlar açabilen bir eğitmen. Teknik, teorik vb kısımlardaki bilgisi ve öğreticiliği tartışılmaz, çok kısa sürede kendimin bile şaşırdığı ilerlemeler kaydettim. Ama benim için hepsinden önemlisi, müzikal anlamda ilerlemeniz, kendinizi ifade edebilme becerisine kavuşmanız için yol göstermesi, farklı araçları kullanmayı öğretmesi. Sayesinde kendimi aştım, çok müteşekkirim. Hem teknik hem müzikal anlamda gelişmek, vizyon kazanmak, level atlamak :) istiyorsanız doğru yerdesiniz

GİTAR DERSİ YORUM

MUHTEŞEM!

Deneme dersi alın ne demek istediğimi anlayacaksınız

Gelişmek istiyorsan buraya.

Orta seviye gitar çaldığımı söyleyebilirim. Kendimi daha ileriye taşımak için buğra hocayı tercih ettim. Kendisinin bakış açısı, tecrübesi ve bilgisinden faydalanmak benim için ayrıcaklıktı. Ara verdiğimiz eğitimlere iş tempom ferahladığında hocamın da boş yeri olursa tekrar devam etmek istiyorum. Kesinlikle tercih edilmeli.

Kesinlikle Tavsiye Ediyorum

Buğra hocadan Çiftehavuzlar'daki stüdyosunda bire bir armoni ve kompozisyon dersleri aldım. Profesyonel olarak müzik yapmadığım halde Buğra hocanın karşısındakine olan tavrı, sunduğum her fikri dikkatle dinlemesi, yanlış demek yerine 'şöyle daha doğru olabilir' yaklaşımı öğrenme isteğimi güçlendirdi. Ders saati son derece dolu geçiyor. Ayrıca ders saatleri dışında da her soruma karşılık buldum. Derslere ara vermek durumunda kalsam da kesinlikle tekrardan ders almak ve iletişimde kalmak isteyeceğim hocalarımdan bir tanesi.

Ezber değil müzik yapmak isteyenler için en doğru adres!

Buğra Hoca geniş müzik teorisi ve gitar teknikleri bilgisi, teorinin ve tekniğin enstrümana uygulamasındaki kabiliyeti, bunlarin yanı sıra müziğe ve müzisyenliği olan bakış açısı ile günümüzde varolan gitaristler arasında ayrıcalıklı bir konuma sahip bir müzik insanı. Müzisyenliğinin yanında çok iyi bir eğitimci olan Buğra Hoca, iyi gözlem ve analiz yeteneği ile düzeltilmesi ya da geliştirilmesi gereken öğeleri tespit edip, onlara odaklanmanızı sağlayarak kısa sürede önemli mesafe katetmenizi, hedeflerinize basma kalıp şarkı ezberleri üzerinden değil de, müzik bilgisi ve gitar tekniği temeline dayandırılmış akılda kalıcı örneklerle özümseyerek ulaşmanızı sağlayacak önemli bir rehber. Eğer zamanınız değerli ise, işi mütevazi ve samimi bir şef ile mutfağında öğrenme ayrıcalığına sahip olmak isterseniz, "Ben ezber değil müzik yapmak istiyorum" diyorsanız, Buğra Hoca en doğru adres..

Tavsiye Mektubu

Ne yaptigini bilen, karsisindakini dinleyen, analiz eden ve sizin isteklerinize gore yol gosterebilen, hem alayli hem mektepli uber hoca. Bagdat caddesi uzerinde bir de studyo kurmustur ki sormayin. Axe FX mi dersiniz Kemper mi dersiniz, uzerine bir de muhabbeti eklenince insanin cikasi gelmiyor iceriden :)

Testimonial #23

Her teknikte müthiş bilgi ve pratik sahibi bir hoca, ondan ders aldigim icin çok şanslıyım. Umarım uzun yıllar ders almaya devam ederim. 15 yıldır elimde olan gitarima bam başka fikirlerle bakıyorum artık. Müzik hayatınız da başarılar hocam...

Skype dersi

   Bu yorumu yazarken derslerin 2. ayını hemen hemen doldurmuş durumdayız.Buğra hocanın derslerini hem yeni başlayanlara hem de bir noktada müzik teorisi,teknikler ve ''gitar müziği'' hakkında kafasında bolca soru işareti bulunanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.Buğra hoca dersleri karşıdaki kişinin beklenti ve ihtiyaçlarına göre hemen belirliyor.Kendi adıma Buğra hocayla yaptığımız skype derslerinin bugüne kadar birebir de aldığım derslerin birçoğundan daha canlı ve etkileşimli olduğunu belirtmek isterim.Bütün bunlara ek olarak da hem profesyonel bir müzisyeni hem de kıymetli bir insanı tanımış oluyorsunuz.

Skype Dersleri

Bu işe yıllarının yanında yüreğini de vermiş birisi gerçekten.Hani derler ya ; bilgi arttıkça ego azalır diye, aynen öyle.Karakterini, yeteneğini ve öğreticiliğini kazanmış bir hoca .Henüz çok olmadı beraber çalışmaya başlayalı.Fakat birkaç derste senelerdir yapmak istediklerimi yapmaya başladım.Daha çok uzun bir yol var önümüzde ama hedefim kadar pusulam da sapasağlam!

Testimonial #20

Dört dersi tamamladık, beşincisi yolda. Vaktim olduğunca ve işler güçler müsaade ettiği sürece devam edeceğim. Buğra Hoca uymanız gereken katı bir çerçeve yerine eksikleriniz ve hedefleriniz üzerinden giderek kişiye özel bir program yaratıyor. Her ders sonunda dersin özeti pdf ya da gp dosyası olarak elinizde oluyor. Bu dersler sayesinde gitardan bugüne kadar almadığım bir keyif almaya başladım. Teşekkürler :)

Testimonial #18

Buğra hocayla bugün 3. Dersimizi yaptık dersler çok eğlenceli interaktif bir şekilde hiç sıkılmadan başlayıp bitiyor ...eksiklerimi ve yanlışlarımı tespit edip verdiği egzersiz ve ödevlerle düzeltmemi ve ogrenmemi sağlıyor kesinlikle tavsiye ediyorum iyi bir gitarist olmak bu iş için yeterli değil bence buğra iyi bir gitarist olmanın yanısıra çok da iyi bir öğretmen burdan kendisine tekrar teşekkür ediyorum ...

Testimonial #17

Buğra hoca ile 1 ay oldu çalışmalarımız. Asıl amacım doğaçlamamdaki yetersizliği gidermek ve modları öğrenmekti. Hepsi çok iyi gitmekte. Teşekkürler hocam :)

Skype Dersleri

Buğra Hoca ile yaklaşık 3-4 aydır ders işliyoruz. Enstrüman öğrenmenin sıkıcı kısımları olduğu bi gerçek fakat ders metodu sayesinde derslerden sonraki etütler sıkıcılıktan uzak ve öğretici oldu benim için. Ezber kalıplardan ziyade birşey öğretirken nedenlerine kadar değiniyor. Eğer gerçekten ilgili biriyseniz kendi başınıza da birşeyler türetebiliyorsunuz ilk dersten itibaren.

Daha Çok Yararlanabileceğim

Buğra hoca ile 3 ders yapmış olmama rağmen  doğru teşhis ve hedefe yönelik anlatımı ile bakış açımı değiştirdiğini söyleyebilirim.Kendisi kişilik olarak da mütevazı ve cana yakın kendisinden daha çok yararlanabileceğım için kendimi şanslı hissediyorum.Bundan önce birebir derslerde bulamadığım samimiyet ve öğrenciyi sahiplenme özellikleri buğra hocada fazlası ile mevcut.Burdan da tekrardan kendisine yaptığı ve yapacağı yardımlar için çok teşekkür ediyorum.

Testimonial #14

Majör Gamların oluşumunu ve bu gamların içinde ki akorların oluşumunu hiç bilmiyordum. Ve biran düşününce gözümde büyümüştü. Buğra Hocanın anlatımıyla 1 saat içerisinde öğrendim. Ve gerçekten de çok basitmiş. Öğrenilemeyecek bir konu yok, öğretici pürüzsüz olduğu sürece. :) Teşekkürler hocam tekrar. :) Daha ilk dersimizde güzel yol katettik, nice dersler bizi bekler :) 

Selam

Bugra hocanin skype uzerinden ders verdigini ogrendigim an cok heyecanlandim ve hemen iletisime gectim. Kendisi bana hemen geri donus yaptı. 3.dersimizi bitirdik ve ben her dersi iple cektim.cok basarili bir gitarist olmasinin yaninda kendisi muhtesem.bir ogretmen. Skype uzerinden ders nasil olacak diye dusunurken 1. Dersin sonunda cevabi buldum. Tek kelimeyle MUHTESEM

Testimonial #12

Buğra Hocayı bir süredir instagram üzerinden takip ediyordum, sitesine ve kendisine de buradan ulaştım.  Skype üzerinden eğitim nasıl olur acaba diyerek kaygı ile yaklaşmıştım. Tüm kaygım  ilk derste gitti. Bilgisi ve tecrübesi ile emeğinin karşılığını hak ediyor. Dilerim girdiğim bu yolda uzun süre öğreticim ve destekçim olur..

Gerçekten çok yararını gördüm

Buğra hoca'yı uzun suredir Instagram ve Youtube'dan takip ediyordum. Skype dersi verdigini biliyordum ama Skype dersi yararli olur mu falan diye buyuk celiskideydim. Sonra Kadir Has Uni'deki soylesisini izledim biraz Youtube'dan ve bi deneyeyim dedim ve gerçekten cok yararini gordum.

Harika Dersler / Great Lessons

Kişiye özel, dersler gerçekten verimli. Vakit buldukça ders almaya çalışıyorum. Skype olayına bende ön yargılıydım ancak gayet verimli ve faydalı. Buğra iyi bir gitarist ancak ders olaylarında birde öğretmenlik faktörü vardır. Öğrencinin problemlerini amaçlarını zayıf ve güçlü alanlarını bilip tecrübesi ile yönlendirmesi lazım. Buğra aynı zamanda iyi bir öğretmen ve gerçekten teknik olarak ve kişiye özel ders olarak çok başarılı. Herkesin gitara yaklaşımı farklı bu farklılıklara göre kişiye özel dersler hazırlamak sanıldığından daha zor. Ders alırken buna dikkat edin her alanda geçerlidir. Buğra bu konuda gerçekten kişiye özel "customised" dersler sunuyor. Skype olduğu için yolda geçen zaman vs gibi dertler de yok. Tavsiye ederim. Guitar Pro yazılımı ve iyi bir webcam ile en iyi sonuçları alırsınız.

Önceki gitar hocalarımdan öğrenemedigim bir çok yeni şey öğrendim sadece bir derste.

Buğra hocayı uzun zamandır takip ediyorum. Tanışma fırsatımız Kadir Has üniversitesinde verdiği workshopta oldu. Kendisi ordaki insanlara gitar anlatırken işini severek yaptıgını gördüm ve ders almaya karar verdim. Skype dersine olan önyargım tamamen kalktı çünkü birebirden bir farkı yok. Önceki gitar hocalarımdan öğrenemedigim bir çok yeni şey öğrendim sadece bir derste.

Önyargıları çöpe atın

İnternetin yaygın olarak ulaşılabilir oluşu insanların başka pek çok alanda olduğu gibi müzik konusunda da bilgiye ulaşımını kolaylaştırdı. Fakat çevreme bakarak ve pek de kısa süreli sayılamayacak kendi tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki bu durum yetkin bir eğitmenin rehberliğini gereksiz ya da faydasız kılmıyor. Buğra Hoca bu rehberliği hem Türkiye ve hem de Dünya ile karşılaştırıldığı mütavazı bir ücret karşılığı büyük bir özveriyle sunuyor. Kendi adıma kendisinden gitar dersi almaya daha önce başlamadığım için hayıflandığımı söyleyebilirim. Siz de binlerce video ve kitap arasında kaybolmaya son verip kendisinden yardım isteyebilirsiniz.

Müzik sonsuz bir yol Buğra abi de o yolu çok güzel aydınlatıyor

Buğra abi'den skype üzerinden ders almadan önce kafam da baya bir soru işareti vardı. Daha önce ders almamıştım herhangi bir enstruman üzerine, skype üzerinden olması da ekstra bir soru işaretiydi. Okul yıllarımdaki blok flüt tecrübemde enstrumanlar üzerine pek bir cesaret vermiyordu açıkcası :)) Fakat Buğra abi'yi uzun yıllardır sosyal medya'dan takip ediyordum, ona sorular soruyordum, ona sorular soruluyordu, cevap verme şekli olsun, içerikleri olsun, doğru bilgi aktarma çabası olsun, bunlar farklıydı, samimi ve dürüsttü. Ve bence en önemli olan nokta, “Buğra Şişman” üretiyordu. Eğer en ufak bir çekingenlik varsa aklınızda, onları bir kenara bırakın ve deneyin. İşim makinelerle olduğundan çok sosyal bir karaktere sahip değilim, bu dersler nasıl geçer? Sıkılırım, çekinirim gibi düşüncelerim vardı, fakat müzik konusunda kararlıydım ve denedim. Emin olmanız gereken tek nokta, Buğra abi sizi görüyor, sizi dinliyor, ve size gerçekten bir şeyler katmak istiyor, zamanınızın değerli olduğunu biliyor. Müzik sonsuz bir yol, Buğra abi de o yolu çok güzel aydınlatıyor, doğru bilgisi ile, samimiyeti dürüstlüğü ile.. Çok teşekkürler “Buğra Şişman” yaptıkların ve yapacakların için.

Müzik konusunda vizyon sahibi olmamı sağlıyor

Müzik benim için her zaman bir terapi gibi olmuştur. Geliştirilmesi gereken bir terapi. Buğra hocamla derslere 8 ay önce başladık. Müzik konusunda yaşadığı tecrübeleri yalın ve sade bir şekilde anlatması enstruman çalımı konusundaki soru işaretlerimi ortadan kaldırdı. Müzik konusunda vizyon sahibi olmamı sağlıyor. Kendisi iyi bir rehber.

Tüm müzisyenlere tavsiye ederim.

Buğra hocam’dan elektro gitar'da teoriye ve tekniğimin gelişmesine yönelik Skype üzerinden ders alıyorum. Kendisinin bence en önemli özelliği derslerde kalıplara dayalı ezberci yaklaşımdan ziyade anlatırken püf noktalara vurgu yaparak konunun akılda daha kalıcı olmasını sağlıyor. Derslere pozitif yaklaşımı ve sabırla tek tek anlatımı da beğendiğim özelliklerinden. Ayrıca yoğun tempolu bir iş hayatım olduğu için kendi evimde Skype ortamında birebir ders alarak zamanımı daha efektif kullanabiliyorum. Kendisini yeni başlayan veya tecrübeli (ancak kendisini daha da geliştirmek isteyen) tüm müzisyenlere tavsiye ederim.

Kesinlikle Tavsiye Ediyorum!

Bugüne kadar şekiller ezberleyerek belirli kalıplar içinde kalarak sesleri anlamadan ve hissetmeden gitar çalmaya çalışıyordum.Uzun araştırmalarım sonucu Buğra hocamdan Skype dersi almaya karar verdim.Daha 2 ders yapmamıza rağmen müzikal anlamda çok uzun ve anlamlı bir yol katettik.Klasik metotlardan sıkıldıysanız ve farklı bir bakış açısı kazanmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.

Ders saatleri haricindeki zamanlarda sorduğum sorulara da özenli cevaplar vermekte

Buğra Hocayı; Facebook, Askfm, Youtube gibi sosyal medya sitelerinde uzun süredir takip etmekteyim. Özellikle Askfm'de sorulan sorulara vakit ayırıp - bazı sorular çok klişe ya da kötü olmasına rağmen - yılmadan cevaplamasını çok beğenmiştim. Gitar çalma ve müzik armonisi konusunda konuya hakim biri olduğu için kendisinden ders alıp bir üst kademeye atlamak istedim. Kendisi ders anlatırken öğrenciye cesaret verici sözler ve tavırlar sergileyerek öğrenciyi derse motive etmekte ve ders sonrasında da çeşitli ödevler vererek anlattığı dersin dönütünü istemekte ve böylece öğrencinin neyi anlayıp neyi anlamadığı takip etmektedir. Ayrıca ders saatleri haricindeki zamanlarda sorduğum sorulara özenli cevaplar vermekte ve gönderdiğim videoları değerlendirip fikrini söylemektedir.

Güven Veren Bir O Kadar Faydalı Ve Keyifli Öğretme Tekniği

Müzik her ne kadar evrensel bir dili olsa da bu dili öğretecek bir rehbere mutlaka ihtiyaç var. Daha önce çeşitli kaynaklarla bu eksiğimi gidermeye çalıştım. Ancak bu ihtiyaçlarımı giderme konusunda hep zayıf kaldı. Bugun Buğra ile ilk çalışmamızı gerçekleştirdik. Buğra Şişman ile tanışarak bu konuda sağlıklı bir karar verdiğim konusunda emin oldum. Güven veren bir o kadar faydalı ve keyifli öğretme tekniği olduğunu düşünüyorum.