Add new testimonial 

Achiteqt Design Studio Inc.

17 State St, Suite 4000
New York New York , 10004
United States
12127890186
seda@achiteqt.com
https://www.achiteqt.com/

Review

Thanks to the Achiteqt Team my new home and my Coffee Shop in Ohio has a new look few month ago. This team did a really great job. Real good problem solutions in different fields and the best of all is the job were completeley the same we saw in the rendering before. Thanx a lot. LOL.

Review

We are a construction company in Ohio and the Achiteqt team have provided us services for several types of projects like Architectural System Design, Leed Building Design and Consulting Services and various projects of Interior and Furniture Concept Design. We can only say that they absolutely love their job and everyone in the team especially with a Passionated leading figure like Mrs. Seda, one day everyone will know them in this industry. I'm inspired of them.

Dragos Villamız'da mutfak yenileme

Merhabalar, Achiteqt ekibiyle Dragos mutfağımızı yeniledik. Tek kelimeyle muhteşem bir iş çıkardılar. Biz bu kadarını beklemiyorduk ve mutfağımızı tanımakta güçlük çekiyoruz açıkçası. İşi beklediğimizden önce bitirdiler, yani 20 sürdü, biz 1 ay planlamıştık, ama erken bitince çok sevindik tabi. Kesinlikle tekrar çalışacağımızı ve hatta odalarımızı zaman içersinde kendileriyle birlikte yenilemeyi planlıyoruz. Seda Hanıma ayrıca çok teşekkürler. Kendisi bence kesinlikle Türkiye'ye değer katan Mimarlardan ve ismi daha çok duyulmalı.

ofis raf sistemi tasarımı

Seda Hanım ofisimiz için bir raf sistemi tasarladı. Rafları istediğimiz zaman istediğimiz yere yerleştirebiliyoruz. İnanılmaz kullanışlı bir sistem, tam anlamıyla yaratıcılık ve beceri işi. Ofisimizin kalanını da İç Mimar Seda Hanımlarla yenilemeye devam ediyoruz. Sonuçlara göre tekrar yorumlarımı buraya yazarım. Seda hanıma teşekkürler, sevgi ve saygılar.

çocuk odası tadilatı

Olağanüstü işleri için Seda Hanım ve ekibine teşekkürler. Tek kelimeyle harika iş çıkardılar çocuk odamızda. Kızlarımız, daha evvel hiç olmadığı kadar odalarında vakit geçirmeye bayılıyorlar. Seda Hanım, çok ama çok teşekkür ederiz. Bu kadarını beklemiyorduk. Yakın zamanda görüşmek dileğiyle.

kafe tadilatı pendik

Achiteqt muhteşem ötesi işler çıkartır. Seda hanım bizim pendikde ki kafemizi tasarladı. Herkese tavsiye ederim.

mobilya tasarımı

Seda hanım inanılmaz yaratıcı ve çok profesyonel. bizim salon mobilyalarımızı tasarlayıp imal etti. tam zamanında da teslim etti. başarılarının devamını dilerim.

Product design jobs

I'm in love with their work, each and every time is different and the creative experience ever. See you next time guyz. Thanx a lot. Greetings from Austria. Marissa Mayer

excellent multi- talented designer

Seda is a multi talented designer and is just amazing. She created a new product for us and we love it. I can only recommend her to everyone.

architectural 3d modelling and technical drawings

3D Modelling and Technical Drawing are definetly great work at Achiteqt. Excellent jobs were delivered many times. Special Greetings to Seda.

Home Owner - Floor Plan Conversion

We let this studio convert our 2D floor plans to professional cad drawings and 3D Models. They do good a really fantastic job for extremely good prices. We are thrilled with the results and their timing. Fantastic job guys. Wish you all the best. 

Restaurant Owner and Founder

We are Restaurant owners in Texas, Houston. This team is just so amazing, we can't thank them enough, really. They created brilliant interior design online for our restaurants and send them within only few days, just on time and they did a lot more jobs for us. Thanks to them we saved a lot of money and trouble. Thank you guys, we really appreciated everything you did. 

Real Estate Investor - Home Owner

Wir sind Haus-und Unternehmensinvestoren in Berlin und super froh mit Achiteqt gearbeitet zu haben. Problemloservorgang, kombiniert mit sehr guten Preisen und dazu noch ein professionelles und kreatives das tut was es verspricht. Vielen herzlichen dank für alles.